Final Fantasy XV روی ایکس باکس وان ایکس با رزولوشن ۴K واقعی اجرا نمی شود

طبق اعلام هاجیمه تاباتا، بازی Final Fantasy XV روی ایکس باکس وان ایکس با رزولوشن ۴K واقعی اجرا نخواهد شد.

پیش از این اعلام شده بود که بازی Final Fantasy XV قرار است از کنسول ایکس باکس وان ایکس پشتیبانی کند و در رزولوشن ۴K روی این کنسول اجرا شود. همچنین این بازی برای کامپیوتر هم رسما تایید شده بود. حال در جدید ترین اخبار بازی و در جریان نمایشگاه PAX East، سایت دوال شاکرز از هاجیمه تاباتا، کارگردان این بازی، در مورد تفاوت های نسخه پی سی با نسخه ایکس باکس وان ایکس سوال کرده و وی اطلاعات فنی جدیدی در این رابطه ارائه کرده است. 
طبق گفته تاباتا، نسخه ایکس باکس وان ایکس بازی، قرار نیست در رزولوشن ۴K واقعی اجرا شود و در اصل رزولوشن واقعی آن ۳K یا ۳۰۷۲ در ۱۷۲۸ پیکسل خواهد بود و سپس با استفاده از تکنیک  Checkerboard، رزولوشن بازی به ۴K آپ اسکیل می شود. با این حال، نسخه پی سی بازی قرار است از رزولوشن ۴K واقعی پشتیبانی کند. نسخه پی سی همچنین قرار است از Nvidia Gameworks و در نتیجه فیزیک طبیعی تر بهره ببرد. پشتیبانی از فناوری صوتی Windows Sonic هم باعث خواهد شد تا کیفیت صوتی نسخه کامپیوتر بازی عالی باشد. 
بازی Final Fantasy 15 نوامبر سال ۲۰۱۶ منتشر شد و از آن تاریخ اسکوئر انیکس پشتیبانی خیلی خوبی از این بازی داشته است. اخیرا هم رویدادی با محوریت سری Assassin’s Creed در این بازی آغاز شده است . Final Fantasy XV در بررسی زومجی نمره عالی ۹ را دریافت کرده و خلاصه ای از نقد آن به شرح زیر است:
بازی فاینال فانتزی ۱۵ تحولی بزرگ و ترسناک در این مجموعه بود که پس از پشت سر گذاشتن ۱۰ سال فراز و نشیب توانست کار خود را به خوبی انجام دهد. این بازی زمینه ساز آینده ای روشن برای این مجموعه است که می تواند مخاطبین بی شماری را جذب خود کند؛ مخاطبینی که شاید تا به امروز به دلیل سبک قدیمی این بازی نتوانسته بودند با آن ارتباط برقرار کنند. البته در این بین یک سری مشکلات نیز وجود دارد، ولی وقتی آن ها را در کنار نکات مثبت و خوبی ها می گذاریم، می توان به راحتی از آن ها چشم پوشی کرد.

Let’s block ads! (Why?)