خودروی مفهومی مینی جان کوپر وُرکز GP؛ رونمائی شد

خودروی مفهومی مینی جان کوپر وُرکز GP؛ رونمائی شد
شرکت خودروسازی مینی، سابقه درخشان ۵۰ ساله خود در رقابت های رالی را با ساخت ویرایش خاصی از مدل جان کوپر، پاس می دارد.

جان کوپر ورکز (John Cooper Works یا JCW)، دپارتمانی از شرکت مینی است که وظیفه تقویت خودروهای مینی کوپر را برعهده دارد. این شرکت که مقر آن در فارنبورو، همپشایر انگلستان قرار دارد، در سال ۲۰۰۰ توسط مایکل کوپر فرزند جان کوپر کلید خورد. JWC برای برند مینی که در مالکیتبی ام و قرار دارد، قطعات و لوازم جانبی تقویتی نیز تولید می کند.

۵۰ سال پیش، مینی در دنیای رالی یک سوپراستار محسوب می شد. این برند، رقابت های رالی مونت کارلو را در سال های آخر دهه ۱۹۶۰ با پیروزی های متعددی پشت سر گذاشت. برای تجلیل از فعالیت خود در این سال ها؛ این خودروساز، نمونه ی خاصی ساخته است که چند روز آینده در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رسما معرفی می شود. این کانسپت، مینی جان کوپر ورکز GP نام دارد.
پیتر شوارتزنباور ، عضو هیئت مدیره گروه بی ام و درباره این خودرو می گوید:
کانسپت مینی جان کوپر ورکز GP ، سواری بدون محدودیت و عملکردی در سطح رقابت های موتوراسپرت ارائه می دهد. این رانندگی سرگرم کننده، در خالص ترین شکل؛ ممکن خواهد بود.
این خودرو از جایی که کانسپت مینی GP قبلی از میدان خارج شد، کار خود را ادامه می دهد و بسیار پرزرق و برق است. بال ها، دریچه های ورودی هوا و فیبرکربن در این نمونه طراحی زیاد دیده می شود. دریچه های ورودی باز و عریض قسمت جلو به همراه قطعات فیبرکربنی در این بخش ظاهر خشمگینی به وجود می آورند. فیبرکربن بیشتری در جداکننده های هوای کناری که زیر درها قرار دارد دیده می شود و قوس های آتشینی که برای ورودی (قاب) چرخ های عقب و جلو در نظر گرفته اند، به کانسپت جان کوپر ورکز GP ظاهری پرمعنی می دهند. شاید طراحی به وسیله رنگ هایی که کنتراست …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)