مرسدس میباخ G650 لاندالت، آماده ی حراج شد

مرسدس میباخ G650 لاندالت، آماده ی حراج شد
مرسدس میباخ G650 یکی از عجیب ترین و لوکس ترین شاسی بلندهای دنیا است. اما از ۹۹ دستگاه تولیدشده، یک دستگاه کنار گذاشته شد تا به مزایده عمومی گذاشته شود.

در بهمن ماه سال گذشته بود که نسخه ی محدود میباخ G650 لاندالت با مشخصات بسیار عجیب خود، رونمایی شد. اینشاسی بلند لوکس و غول پیکر، ۳.۳ تن وزن، بیش از ۵ متر طول ، ۲ متر ارتفاع و نیم متر از زمین فاصله دارد و تمام ۴ چرخ آن، گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن متر به زمین وارد می کنند.

پیشرانه ی ۱۲ سیلندر V شکل AMG به همراه دو توربو، ۶۳۰ اسب بخار قدرت در اختیار G650 قرار می دهد. یک ماه پس از نمایش این شاسی بلند لوکس در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۷ ، تمام ۹۸ دستگاه آن – که هر کدام قیمتی بالغ بر ۶۳۰ هزار دلار به اضافه مالیات محلی دارد – ظرف یک هفته به فروش رفت تا مرسدس بنز ۹۰ میلیون دلار از میباخ G650 درآمد داشته باشد.
ممکن است لاندالت با مشخصات خاصش، نامعقول به نظر برسد؛ ولی فروش تمام موجودی آن در عرض یک هفته، نشانگر شناخت خوب مدیران مرسدس نسبت به مشتریان است. همانطور که لندرور مشتریان سنتی و خاص خودش را دارد، خودروهای سری G مرسدس هم چنین شرایطی در بین ثروتمندان دارند. اگر معضلات مربوط به قدیمی بودن طراحی لندرور، مانند مشکلات نسل اول سال ۱۹۷۹ سری G مرسدس حل می شد، ممکن بود که مشتریان لندرور با شعار «اگر مشکلی ندارد، پس کاری به آن نداشته باش» تا یک دهه ی دیگر هم دوام داشتند.
مانند لندرور ، از سری G مرسدس هم نسخه های ویژه و تیونینگ شده ی زیادی در دسترس است؛ اما میباخ لاندالت، عالی ترین نسخه ی کارخانه ای این شاسی بلند محسوب می شود. شرکت های تیونینگ بسیاری هستند که مرسدس های G کلاس را برای شما شخصی سازی می کنند؛ معروفترین آن ها شرکت تیونینگ منصوری (تصویر زیر) است.

تنها یک دستگاه از میباخ G650 لاندالت برای فروش گذاشته نشده بود که حالا مدیران …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)