iOS 11 راهکار اپل برای جلوگیری از حالت Burn-in در نمایشگر OLED آی فون X را فاش کرد

اگرچه پنل های OLED جزو پیشرفته ترین پنل های موجود به حساب می آیند و اخیرا استفاده از آن ها در بسیاری از گوشی های هوشمند رایج شده، اما یک نقطه ضعف و یا بهتر بگوییم مشکل غیرقابل اغماض در این پنل ها مشاهده می شود که به اصطلاح Burn-in نام دارد و منجر به سوختن پیسکل های نمایشگر خواهد شد.
درواقع، این حالت زمانی اتفاق می افتد که نمایشگر گوشی برای مدت طولانی یک تصویر ثابت را نشان می دهد. البته این حالت تنها در نمایشگرهای OLED وجود ندارد و در دیگر پنل ها نیز مشاهده شده است، اما تکنولوژی به کار رفته در نمایشگر OLED به گونه ای است که بیشتر در معرض این حالت قرار دارند.
براساس گزارشی که امروز توسط وب سایت ۹to5mac و باتوجه به اطلاعات استخراج شده از نسخه نهایی و یا همان گلد مستر iOS 11 منتشر شده، شرکت اپل  راهکارهایی را برای جلوگیری از بروز حالت Burn-in در نمایشگر OLED گوشی آی فون X خود درنظر گرفته است. اگرچه هنوز جزییات مربوط به این راهکار مشخص نشده، اما نشان می دهد که اپل چاره ای را برای این مشکل اندیشیده است.

از طرفی دیگر، هنوز مشخص نیست که آیا این تنظیمات توسط کاربر فعال و یا غیرفعال خواهد شد و یا به صورت پیش فرض فعال است، اما بعید به نظر می رسد که کاربری بخواهد ویژگی موردنظر در این گوشی غیرفعال باشد. البته پیش از این نیز، شرکت های تولیدکننده گوشی های هوشمند با این مشکل مواجه بودند و راه حل هایی را برای آن درنظر گرفته اند که از میان آن ها می توان به شرکت سامسونگ اشاره کرد که در گلکسی S8 از تغییر مداوم پیکسل ها، برای این مشکل بهره می برد.
با این حال، آی فون X به عنوان اولین اسمارت فون کمپانی اپل که به نمایشگر OLED مجهز شده، …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)