۴هزار سیم کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مزاحم مسدود شد

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از قطع سرویس چهار هزار سیم کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مزاحم بر اساس اعلام شکایت مردمی به سامانه ۱۹۵ خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، حسین فلاح جوشقانی با بیان اینکه اخیرا وزیر ارتباطات دستور ویژه داد که باز هم شرایط را برای اعلام شکایت مردم از مزاحمت های پیامک های تبلیغاتی تسهیل کنیم، افزود: امیدواریم بزودی حداقل های باقی مانده از این سیم کارت ها نیز شناسایی و مسدود شوند.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه این سیم کارت ها صرفا با هدف ارسال پیامک انبوه خریداری می شوند، اضافه کرد: مسدود کردن سرویس پیامک این سیم کارت ها به معنای قطع ارتباطشان تلقی می شود.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه حدود ۱۵۰ هزار شکایت از پیامک های تبلیغاتی مزاحم به سامانه ۱۹۵ ارسال شده است، توضیح داد: بخشی از این شکایات با فرمت اشتباه ارسال شده و تنها ۵۰ درصد آنها برای بررسی مجاز شناخته شد که مورد بررسی قرار گرفت.
فلاح جوشقانی گفت: بررسی شکایات دریافتی از سیم کارتهای مزاحم ارسال کننده پیامک تبلیغاتی به این نحو است که اگر تعداد شکایات از یک سیم کارت به ۵ مورد برسد و بررسی ها نیز نشان دهد که شماره مورد نظر در ۳ روز گذشته به ارسال پیامک انبوه با آستانه ۴۰۰ پیامک اقدام کرده و مکالمه صوتی نیز نداشته باشد، مشمول قطع سرویس خواهد شد.
وی ادامه داد: صرفا با دریافت یک شکایت از یک پیامک، اقدام به قطع ارتباط نمی کنیم چرا که ممکن است فردی با هدف شخصی، اقدام به اعلام شکایت از یک شماره کرده باشد. ما باید به این اطمینان برسیم که سیم کارت مدنظر صرفا برای ارسال پیامک های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد که با روش های مختلف نرم افزاری به این نتیجه خواهیم رسید.

Let’s block ads! (Why?)