آذری جهرمی: مردم گوشی رجیسترنشده نخرند

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: فاز دوم طرح رجیستری از ۱۴ آذر شروع می شود و طبیعتاً تغییر بزرگ در ارائه سرویس است.

به گزارش تسنیم، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت، درباره بزرگترین موفقیتش در صدروزه دولت روحانی و مهم ترین کار دوره وزارتش، گفت: موضوع تغییر تعرفه گذاری از مهم ترین اقدامات این صد روز بود و مطالعات فشرده ای داشت و طبیعتاً مذاکرات فشرده ای هم داشت و بیشترین انرژی و وقت را تغییر مدل تعرفه از ما گرفت.
وی درباره شروع فاز دوم طرح رجیستری و فضاسازی ها علیه این طرح گفت: فاز دوم طرح از ۱۴ آذر شروع می شود و طبیعتاً تغییر بزرگ در ارائه سرویس است و در برابر تغییر هم واکنش هایی وجود داشت. تأمین کنندگان گوشی خارجی باید در نظام گمرکی کالا را ثبت کنند و در نتیجه عوارض بیشتری بدهند و سود عادلانه ای بگیرند.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: دوم اینکه برخی فروشندگان می گویند که یک سری فروشگاه های رسمی و مجاز و یک سری غیرمجاز وجود دارد که غیرمجازها تاکنون مالیاتی نمی دادند. همچنین مصرف کننده نهایی دغدغه دارد که آیا گوشی وی ثبت شده یا نه و آیا با شرایط جدید گوشی مورد نیاز خود را پیدا می کند یا خیر.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تغییر این نظام یک کار سخت و پیچیده ای است چراکه ۹۰درصد گوشی از راه قاچاق وارد می شد، گفت: تلاش ما بر این بود که مردم دچار چالش نشوند و گوشی رجیسترنشده نخرند و تا ۱۴ آذر هرکس گوشی موبایل خریده و در شبکه ثبت شده مجاز است.

Let’s block ads! (Why?)