تولید نسل دوم تراشه های ۱۰ نانومتری سامسونگ

تولید نسل دوم تراشه های ۱۰ نانومتری سامسونگ

به تازگی شرکت سامسونگ اقدام به راه اندازیخط تولید تراشه های جدیدی کرده است که از فناوری دومین نسل معماری ۱۰ نانومتری استفاده نموده و در آینده نیز به خط تولید تراشه های کوچک تر تبدیل خواهد شد.
به گزارش ایتنا از  رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی engadget، شرکت سامسونگ در آستانه ساخت نسل جدیدی از پردازنده های همراه است که از معماری جدید و ویژه ای بهره می برند.
این تراشه های ویژه قرار است تا برای تأمین هسته های پردازنده های جدید سری “اگزینوس” استفاده شوند و معماری آنها با نسل های پیشین این سری متفاوت است.
گفتنی است تراشه های یاد شده از نقطه نظر فنی، از معماری مشابه ۱۰ نانومتری استفاده می کنند، اما این شباهت تنها در ظاهر و عدد است و در حقیقت این پردازنده ها، نسل دوم تراشه های ۱۰ نانومتری سامسونگ را تشکیل می دهند.
این امر موجب می شود تا تراشه های اگزینوس جدید بتوانند از نظر عملکرد نسبت به تراشه های ۱۰ نانومتری پیشین سری اگزینوس، ۱۰ درصد سریع تر و نیرومندتر باشند.
همچنین مصرف انرژی در نسل دوم تراشه های ۱۰ نانومتری اگزینوس بهبود یافته و ۱۵ درصد نسبت به نسل پیشین این سری کمتر خواهد بود.

بدین ترتیب، پیش بینی می شود که نخستین میزبان این تراشه ها، گلکسی اس ۹ باشد که البته بر اساس رسم همیشگی سامسونگ، این محصول به احتمال فراوان با دو نوع گزینه برای پردازنده عرضه شده و از تراشه های اسنپ دراگون ۸۴۵ یا نسل جدید تراشه های اگزینوس استفاده خواهد نمود.
شایان ذکر است که خط تولید جدید ایجاد شده برای نسل دوم تراشه های ۱۰ نانومتری سامسونگ به مرور زمان به خط تولید تراشه های ۷ نانومتری بدل خواهد شد.

اخبار پیشنهادی:

تولید نسل دوم تراشه های ۱۰ نانومتری سامسونگ
تولید نسل دوم تراشه های ۱۰ نانومتری سامسونگ

Let’s block ads! (Why?)