مقایسه تعرفه های اینترنت نامحدود شرکت های مختلف با مصرف منصفانه!

مقایسه تعرفه های اینترنت نامحدود شرکت های مختلف با مصرف منصفانه!

بالاخره بعد از مدت ها انتظار و کشمکش های فراوان، با انتصاب وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی، شرکت های تامین کننده اینترنت یا همان ISP، تعرفه های اینترنت نامحدود خود را اعلام کردند. در گذشته آذری جهرمی  نرخ جدید اینترنت غیر حجمی را برای مخابرات اعلام کرده بود که البته در آن خبری از میزان حجم مورد استفاده برای این سرویس ها نبود.
شاید شما هم تعجب کنید، ولی درحالی که سرویس های جدید غیر حجمی هستند ولی حجم مجاز قابل استفاده برای شما مشخص شده است! به عبارتی دیگر شما تنها قادر به مصرف حجم خاصی با عنوان “مصرف منصفانه” بوده که بعد از تمام شدن این حجم، ارتباط شما قطع نخواهد شد ولی اتصال شما با حداقل سرعت پایه یعنی ۱۲۸ کیلوبیت باقی می ماند. البته گزینه های دیگری نیز برای کاربر درنظر گرفته شده که شامل خرید حجم و تمدید سرویس (خرید سرویس) می شود که البته به نظر ما هر دوی آن ها به منظور پاک کردن صورت مسئله مطرح شده است!
به تازگی ISPها تعرفه های خود را منتشر کرده اند که در آن ها سرعت و همچنین میزان حجم منصفانه مشخص شده است. در این مطلب نگاهی به تعرفه های اینترنت نامحدود می اندازیم و در آخر نیز نکاتی را بیان می کنیم، پس با آی تی رسان همراه باشید.
مخابرات
مسلما برنده این بازی مخابرات خواهد بود چراکه بالاخره توانست سرویس های غیر حجمی خود را کاملا حذف کند! دیگر شرکت های مطرح در این حوزه همانند شاتل و آسیاتک در گذشته اگرچه سرویس های حجمی را برای کاربران خود درنظر گرفته بودند ولی در ساعاتی از شبانه روز (معمولا ۲ تا ۶ بامداد) دانلود رایگان را در اختیار آن ها قرار می داند که البته سرعتی پایین تر از حالت عادی داشتند …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)