طراحی دفتر کار یاهو؛ سائوپائولو

اطلاعات کلی
شرکت طراح: DM/AM Arquitetura کارفرما: یاهو متراژ: ۱۸۰۰ متر مربع سال: ۲۰۱۶ محل: سائوپائولو، برزیل
یاهویک شرکت آمریکایی چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. یاهو یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات وب است که در سال ۱۹۹۴ تأسیس و در سال ۱۹۹۵ بین مردم شناخته شد. این شرکت یکی از پیشگامان در دهه ی ۱۹۹۰ بود؛ اما اکنون با روزهای اوج خود فاصله ی بسیاری گرفته است. یاهو در سال ۲۰۱۶ طراحی دفتر جدید خود در سائوپائولو را به شرکت طراحی برزیلی با نام DM/AM Arquitetura سپرد.
ساختمانی که یاهو برای دفتر جدید خود انتخاب کرده ساختمان بزرگی است که فقط یک طبقه از آن به این شرکت تعلق دارد؛ د حالی که دفتر قبلی این شرکت یک ساختمان کوچک ولی چندطبقه بود و قسمت های مختلف دفتر در طبقات جداگانه در این ساختمان کوچک قرار داشتند. هدف از انتخاب ساختمان جدید، ایجاد یک محیط کار یکپارچه و منسجم بوده است تا مشارکت و همکاری بین کارکنان افزایش یابد.

اتاق جلسات با دیوارهای شیشه ای از بقیه ی قسمت های دفتر جدا شده است تا یک محیط آرام و بدون سروصدا ایجاد شود. همچنین برای ایجاد یک فضای دنج و آرام، محل استراحت کارکنان و پذیرش در قسمتی از دفتر کار طراحی شده اند که از محیط کار و رفت وآمد کارمندان تا حدی دور باشند.

پیشخوان قسمت پذیرش از استیل ساخته شده است و طراحی بسیار جالبی دارد. در یک سمت پیشخوان، میز و صندلی هایی چیده شده است که این قسمت به عنوان سالن انتظار مورد استفاده قرار می گیرد. در سمت دیگر پیشخوان یک دیواره ی چوبی به رنگ سفید وجود دارد. روی این دیواره ی چوبی، طرح های هندسی دایره ای بنفش رنگ دیده می شود. این دیواره ی …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)