احتمال کاهش فروش آیفون در پی تصمیم اپل برای تعویض باتری آیفون های قدیمی

بر اساس نظر مارک موسکوویتز، تحلیل گرِ بارکلی، تصمیم اپل برای پیشنهاد جایگزینی باتریآیفون های قدیمی به مشتریان با هزینه ی ۲۹ دلار منجر به کاهش فروش آیفون در سال ۲۰۱۸ خواهد شد.

انتخاب مشتریان برای تعویض باتری به جای ارتقاء مدلآیفون خود، به طور بالقوه سبب کاهش فروش میلیون ها آیفون در طول سال ۲۰۱۸ خواهد شد. موسکوویتز تحلیل گرِ بارکلی اعتقاد دارد که احتمالا حدود ۷۷ درصد از کاربران آیفون تمایل دارند به جای خرید یک آیفون جدید، باتری گوشی خود را تعویض کنند.

تصور کنید ۱۰ درصد از ۵۱۹ میلیون کاربر آیفون شامل طرح تعویض باتری با ۲۹ دلار خواهند شد و حدود ۳۰ درصد از آن ها تصمیم می گیرند که به جای خرید یک آیفون جدید، باتری دستگاه خود را تعویض کنند؛ این به معنی خطر کاهش فروش آیفون تا حدود ۱۶ میلیون دستگاه است که سبب کاهش ۴ درصدی تخمین درآمد های اپل در سال ۲۰۱۸ خواهد شد.
با وجود پیش بینی های تحلیلی، از آن جایی که مواردی مانند ویژگی های جدید و هیجان انگیز گوشی های جدید اپل می توانند کاربران را به خرید گوشی جدید ترغیب کنند؛ باید منتظر ماند و دید اجرای برنامه ی تعویض باتری آیفون در عمل چه تأثیری روی فروش این گوشی هوشمند خواهد گذاشت.
پس از آنکه ثابت شد اپل به طور عمدی از طریق به روز رسانی های نرم افزاری سرعت آیفون های قدیمی با باتری های فرسوده را به منظور جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی آن ها کاهش می دهد، برای جلب نظر مشتریان و جبران اشتباه خود مجبور به پیشنهاد کاهش قیمت تعویض باتری های آیفون تا ۶۶ درصد شد.
مشکل مدیریت انرژی در گوشی های آیفون ۶ ،آیفون ۶ پلاس ، آیفون ۶ اس ، آیفون ۶ اس پلاس ، آیفون اس ای ، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اثرگذار است؛ اما تنها در شرایطی که سلامت باتری کاهش یافته باشد. آیفون هایآسیب دیده در حین استفاده با حداکثر توان، مانند زمانی که بنچمارک اجرا می شود، دچار …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)