اینتل از آسیب پذیری تراشه ها خود آگاه بوده است

گفته می شود که مدیرعامل اینتل، پس از آگاهی از وجود آسیب پذیری امنیتی تراشه های این شرکت، بخش قابل توجهی از سهام خود را به فروش رسانده است.
گزارش ها حکایت از آن دارند که چندین ماه پس از اطلاع رسانی گوگل مبنی بر آسیب پذیری قابل توجه تراشه های اینتل و پیش از آنکه این گزارش به صورت عمومی منتشر شود، برایان کرژانیچ، مدیرعامل اینتل، بخش عمده ای از سهام خود از این شرکت را به فروش رسانده است. در حال حاضر پردازنده های اینتل، AMD و آرم از این آسیب پذیری رنج می برند و به موجب آن، هکرها قادر به سرقت رمز های عبور کاربران و سایر اطلاعات حساس و شخصی آنها هستند.

باید خاطرنشان کنیم که خبر مربوط به وجود چنین آسیب پذیری خطرناکی، روز پنجشنبه به صورت عمومی منتشر شد. افشا شدن این گزارش، شرکت های تولیدکننده تراشه و توسعه دهندگان سیستم های عامل از جمله اینتل و مایکروسافت را به تقلا برای انتشار وصله های امنیتی و رفع آسیب پذیری یادشده واداشته است.
به گزارش زومیت، اگرچه عموم کاربران، شب گذشته از وجود این آسیب پذیری آگاه شده اند، اما شرکت های حوزه فناوری چندین ماه است که از آن مطلع هستند. در حقیقت طبق گفته یکی از سخنگویان اینتل، گوگل در ماه ژوئن سال گذشته میلادی، این شرکت را از وجود چنین آسیب پذیری قابل توجهی در تراشه های آن مطلع کرده بود. بنابراین، اینتل پیش از اقدام کرژانیچ برای فروش مجموعه ای از سهام خود از این شرکت به ارزش ۲۴میلیون دلار در تاریخ ۲۹ نوامبر، از وجود آسیب پذیری یادشده آگاه بود.
برایان کرژانیچ پس از فروش ۲۴میلیون دلار از سهم خود، اکنون ۲۵۰هزار واحد از سهام اینتل را در اختیار دارد که کمترین مقدار از سهام غول صنعت نیمه هادی محسوب می شود که کرژانیچ به موجب قرارداد خود با این شرکت، باید در اختیار داشته باشد و این موضوع به دلیل انتشار خبر آسیب پذیری امنیتی تراشه های اینتل، توجهات بسیاری را به سوی اینتل و مدیرعامل این شرکت جلب کرده است.
متأسفانه در حال حاضر سخنگویان کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، از اظهارنظر در خصوص بررسی فروش سهام اینتل خودداری می کنند. اینتل مدعی است که فروش سهام این شرکت توسط کرژانیچ با برنامه ریزی قبلی صورت گرفته، اما این برنامه تا چند ماه پس از مطلع شدن اینتل از وجود آسیب پذیری یادشده، عملی نشده است.
سخنگوی اینتل در بیانیه خود، اعلام کرده است که فروش سهام کرژانیچ ارتباطی با آسیب پذیری امنیتی تراشه های این شرکت ندارد و صرفا به عنوان بخشی از یک فرآیند استاندارد فروش سهم صورت گرفته است. در بیاینه سخنگوی اینتل چنین آمده است:
فروش سهام برایان [کرژانیچ] ارتباطی با آسیب پذیری تراشه ها ندارد. او کماکان مطابق با قوانین اینتل، بخشی از سهام شرکت را در اختیار دارد.

Let’s block ads! (Why?)