هر آن چیزی که درباره تراشه ویژوال کور پیکسل ۲ بایستی بدانید!

گوگل پیکسل ۲ یکی از بهترین دوربین های موجود در گوشی های هوشمند است. اما به طور کلی، این نوع رتبه بندی “بهترین دوربین” فقط برای برنامه دوربین استفاده می شود. گوگل در حال تغییر است و آن را مدیون هسته ویژوال پیکسل است که یک تراشه سفارشی پردازش تصویر است. اما این تراشه چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه این مطلب به توضیح بیشتر درباره این تراشه می پردازیم، با ما همراه باشید.
در مرحله اول بگذارید کمی درباره HDR بحث کنیم؛ برای درک کامل این که چرا ویژوال کور مهم است، شما باید اطلاعات کمی در مورد عکاسی در دامنه دینامیکی بالا یا به اختصار HDR را کسب کنید. اساسا، HDR کمک می کند تا روشنایی یک عکس متعادل شود و به بیان بهتر، عکس موردنظر طبیعی تر به نظر برسد.
به عبارت بهتر در این نوع تصاویر، تاریکی ها آن طور که باید خیلی تاریک نیستند و روشنایی ها نیز خیلی روشن به نظر نمی رسند. این بیشتر یک مشکل در چند وضعیت مختلف است: زمانی که پس زمینه روشن است و پیش زمینه یک عکس خانوادگی با نور آفتاب تاریک است یا در شرایطی با نور کم.
در حال حاضر HDR و یا همان طور که گوگل آن را بر روی گوشی نشان می دهد، “HDR +”، در گوشی های گوگل برای مقابله با این مسئله در دسترس است، بنابراین در حال حاضر بخشی از دوربین گوگل محسوب می شود.

این بسیار مهم است که به این نکته توجه داشته باشید، زیرا در حالی که HDR یک ویژگی جدید برای پیکسل ۲ نیست، دسترسی به آن دیگر به برنامه دوربین داخلی محدود نمی شود. و این به دلیل این است که ویژوال کور وجود دارد چراکه اجازه می دهد توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث به راحتی با استفاده از API دوربین اندروید به قدرت HDR در برنامه های خود ضربه …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)