شکاف امنیتی مک، تغییر تنظیمات اپ استور را با هر رمز عبوری ممکن می کند

کاربران سیستم عامل macOS به تازگی رخنه ای در آن شناسایی کرده اند که تغییر تنظیمات اپ استور را با هر رمز عبوری ممکن می کند.

به نظر می رسد که مشکلات امنیتی سیستم عامل دسکتاپاپل  تمامی ندارند؛ چرا که کاربران macOSبه تازگی متوجه وجود رخنه ای در این سیستم عامل شده اند که به آن ها اجازه می دهد با هر رمز عبور دلخواهی، تنظیمات اپ استور را در سیستم عامل macOS High Sierra تغییر دهند. باید خاطرنشان کنیم که کماکان برای آنلاک کردن بخش Preferences باید به عنوان Administrator در سیستم عامل لاگین کنید؛ اما پس از باز شدن قفل این بخش، برای دسترسی مجدد به آن، می توانید از هر رمز عبور دلخواهی استفاده کنید. با این حال برای دسترسی به بخش های دیگر، کماکان باید رمز عبور صحیح را وارد کنید.
باید توجه کنید که اگرچه این رخنه ی امنیتی، اطلاعات کاربران را در معرض خطر قرار نمی دهد؛ اما در به روزرسانی بعدی سیستم عامل macOS با نسخه ی ۱۰.۱۳.۳ شاهد رفع آن خواهیم بود. این به روزرسانی در حال حاضر در وضعیت بتا قرار دارد. از آنجایی که بهره گیری از رخنه ی امنیتی جدید macOS، مستلزم داشتن دسترسی سطح Admin است؛ باگ یادشده تنها در صورتی مشکل ساز و نگران کننده خواهد بود که فرد مهاجم از قبل، دسترسی سطح Admin را دارا باشد. هکرها می توانند محدودیت های رمز عبور شما را برای دانلودها از میان بردارند؛ به عنوان مثال می توانند بدون اجازه ی شما نسبت به انجام یک خرید اقدام کنند یا در صورتی که از وجود آسیب پذیری در نسخه ی جدید سیستم عامل یا یک اپلیکیشن آگاهی داشته باشند، به روزرسانی خودکار آن را فعال کنند.
در نهایت باید اذعان کرد که وجود شکاف های امنیتی این چنینی، نشان می دهد که باگ های امنیتی اجتناب پذیر متعددی در سیستم عامل macOS وجود دارد که کوپرتینونشین ها باید آن ها را مرتفع کنند.

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)