۱۲ پیشنهاد روانشناسان برای تقویت مهارت سخنرانی در جمع

۱۲ پیشنهاد روانشناسان برای تقویت مهارت سخنرانی در جمع

طبق آمار بدست آمده، ۷۵ درصد افراد از صحبت کردن در جمع می ترسند. پیشنهاد روانشناسان به این دسته از افراد، شامل دوازده مورد کلیدی می شود و این اشخاص با استفاده از آن ها، می توانند مهارت سخنرانی خود را افزایش داده و بهتر در جمع صحبت کنند. اگر شما جزو این دسته از افرادید عمل کردن به نکته های زیر از شما سخنگوی بهتری خواهد ساخت:
۱- برای شنوندگان صحبت کنید

در سخنرانی تمرکز را روی مخاطب حفظ کرده و سعی کنید طوری صحبت کنید که شنوندگان لذت ببرند.
۲- از زبان بدن استفاده بهینه ببرید

اصول اولیه صحبت مقابل دیگران این است که باید سر را بالا گرفته، صاف ایستاده و عمیق تنفس کنید. شما می توانید با ایجاد تغییرات کوچک در وضعیت بدنی، اعتماد به نفس و قابلیت رهبری بیشتری از خود نشان دهید.
۳- تمرکز مخاطبان را با اسلاید زیاد از بین نبرید

بنابر تحقیقی که در سال ۲۰۱۰ انجام شده، امواج مغزی سخنرانان و شنوندگان به آرامی با یکدیگر هماهنگ می شوند که درک متقابل بیشتری را میان دو گروه یاد شده نتیجه می دهد. استفاده زیاد از اسلاید ها موجب می شود که اتفاق اشاره شده صورت نگیرد.
۴- بدترین اتفاق ممکن را روی کاغذ پیش بینی کنید

بهترین راه غلبه بر ترس، روبرو شدن با آن است. از این رو بهتر است قبل از رفتن به روی صحنه بدترین نتیجه یا اتفاق ممکن را بنویسید تا متوجه شوید آنها خیلی هم ترسناک نیستند.
۵- یادتان باشد آنها می خواهند حرفتان را گو ش کنند

روانشاناسان به سخنرانان مضطرب یادآوری می کنند که شنوندگان برای شنیدن حرف آنها و استفاده از دانششان در محلی مشخص جمع شده اند. آگاهی از این مطلب می تواند خیال شما را بیش از پیش راحت کند.
۶- در حین …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)