نسخه جدید VLC با ویژگی های بیشتر منتشر شد

VLC به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای پخش محتوای چندرسانه ای، با به روزرسانی «Ventari» میزبان ویژگی های کاربردی و جدیدی شده است.

پس از حدود سه سال توسعه، نسخه ی سوم نرم افزار محبوب و رایگان VLC منتشر شد. این نرم افزار به دلیل سبک بودن، پایداری و سازگاری مناسب به یکی از محبوب ترینپخش کننده های چندرسانه ای در جهان مبدل شده و به روزرسانی جدید آن با پشتیبانی از کروم کست، رابط کاربری بهبودیافته و ویژگی های دیگر منتشر شده است. تنها کاربران ویندوز و اندروید در حال حاضر قادر به استفاده از نسخه ی جدید هستند؛ این نسخه به زودی برای کاربران iOS نیز در دسترس خواهد بود.

نسخه ی جدید به صورت کامل از کروم کست پشتیبانی خواهد کرد و کاربران این دستگاه نیز قادر به پخش تمام فرمت های چندرسانه ای خواهند بود. همچنین پشتیبانی از ویدئوهای اچ دی آر ۱۰ و صدای اچ دی نیز به VLC افزوده شده است. VLC به لطف استفاده از منابع سخت افزاری، قادر به پخش ویدئوهای ۴K و ۸K روی کامپیوترها و گوشی های هوشمند معمولی است. این نسخه با منوهای جاوای بلو ری نیز کار می کند و در نسخه ی iOS به خوبی با بریدگی بالای نمایشگر آیفون ۱۰ سازگار شده است.
نسخه ی سوم همچنین از ویدئوهای ۳۶۰ درجه و صدای سه بعدی نیز پشتیبانی می کند؛ طبق اعلام سازنده این ویژگی ها از اواسط ماه آوریل در نسخه ی VR در اختیار علاقه مندان قرار می گیرند. یکی از ویژگی های مثبت VLC پشتیبانی از پلتفرم های مختلف و سازگاری با نسخه های قدیمی سیستم عامل ها است؛ ویندوز XP، macOS 10.7 و اندروید ۲.۳ پیش نیاز نصب نسخه ی جدید هستند. برای دانلود این نرم افزار ازاین لینک استفاده کنید. مقاله های مرتبط
اپلیکیشن VLC پس از یک سال به روزرسانی شد
دانلود ویدئو های آنلاین به کمک VLC
بروزرسانی جدید VLC پشتیبانی از کروم کست را فراهم خواهد کرد …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)