منشا حملات سایبری دیشب

منشا حملات سایبری دیشب
ایتنا – در گزارش مرکز ماهر اعلام شد “مبدأ حملات، انگلیس و آمریکا بوده و این تهدیدات همچنان برای ۳۰ سایت خبری وجود دارد”.

مرکز ماهر متعلق به سازمان فناوری اطلاعات، حمله سایبری شب گذشته -۲۱ بهمن – به سایت روزنامه قانون، روزنامه آرمان و روزنامه ستاره صبح را بررسی و نتیجه بررسی های انجام شده را منتشر کرد که بر اساس آن به دلیل مشترک بودن مجری و تولیدکننده نرم افزار ۳۰ سایت خبری کشور که روزنامه های آرمان، قانون و ستاره صبح هم شامل آن می شوند این سایت های خبری همچنان در معرض تهدید نفوذ هکرها قرار دارند که پیشگیری و افزایش ظرفیت های امنیتی در این مورد لازم است.
به گزارش ایتنا از ایسنا، گزارش کامل مرکز ماهر در بررسی حملات سایبری به سایت های خبری شب گذشته به این شرح است:
“در آستانه برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در روز شنبه مورخ ۲۱ بهمن ماه حدود ساعت ۲۰ الی ۲۲ اخباری در خصوص حمله به تعدادی از پورتال ها و وبسایت های خبری منتشر و باعث ایجاد نگرانی هایی در سطح جامعه شد.
مرکز ماهر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع را سریعا مورد بررسی قرار داده و اقدامات فنی الزم را در این خصوص بعمل آورد. جهت اطلاع و رعایت نکات مهم مطرح در این زمینه، توضیح اجمالی حمله فوق در گزارش حاضر آمده است. وبسایت های خبری که مورد حمله قرار گرفته اند شامل: روزنامه ی قانون، روزنامه ی آرمان، روزنامه ی ستاره صبح بوده که در مرکز داده تبیان و مرکز داده شرکت پیشتاز میزبانی شده اند. گروه فنی مرکز ماهر اقدام به شناسایی نقاط اشتراک سیستم های هدف نموده و در این فرایند مشخص گردیده که تمامی این سامانه ها توسط یک شرکت و در بستر سیستم عامل ویندوز با سرویس دهندهی وب IIS و زبان برنامه نویسی Net.ASP توسعه داده شده اند.
شرکت تولید کننده نرم افزار این سامانه ها مجری بیش از ۳۰ وبسایت …

اخبار پیشنهادی:

منشا حملات سایبری دیشب

Let’s block ads! (Why?)